Опитування
Як вам наш сайт?
Всього відповідей: 144
Статистика
Головна » 2016 » Грудень » 5 » Нам 50 !!!
16:13
Нам 50 !!!

07.10.2016р. Рокитнівському професійному ліцею – 50 років. Багато це чи мало – розсудить час, але те, що це певний історичний відрізок для закладу – факт незаперечний. А раз ми вже торкнулись історичного аспекту, то не можемо оминути увагою саму історію започаткування навчального закладу. 

А розпочалась вона 14 липня 1966 року рішенням виконкому Рокитнівської районної ради депутатів трудящих про прийняття постанови про передачу навчального приміщення і допоміжних споруд Рокитнівської середньої школи №1 новоствореному Рокитнівському міському професійно-технічному училищу №24 Львівського обласного управління профтехосвіти. Так було створено Рокитнівське професійно-технічне училище будівельного профілю, базою для якого стало підприємство «Рівнесільбуд».  Першого року на навчання вступило 300 учнів на спеціальності муляри-монтажники, штукатури-муляри, столяри. На той час матеріальної бази не було. Все доводилося створювати зусиллями учнів та працівників. Приміщення було невеликим. Одне крило займали кабінети, друге – гуртожиток для учнів.

Першими, хто розпочинав роботу в училищі, були директор – Пилип Іванович Сторож, заступник директора – Володимир Степанович Гуменюк, бухгалтер – Марія Іванівна Сторожук, касир – Варвара Панасівна Кунашенко та інструментальник училища – Дмитро Іванович Гуральчук. Ось цей невеличкий колектив і став піднімати на ноги училище. Вже пізніше були прийняті на посади майстри виробничого навчання, які займалися комплектацією груп учнів. Сторож П.І. зумів об’єднати працівників училища в працьовитий колектив, який надавав учням ґрунтовні знання з різних професій. А в позаурочний час учні разом зі своїми наставниками почали розширювати базу свого навчального закладу. Саме в кінці 1966 року силами групи штукатурів-мулярів було розпочато будівництво майстерень, а вже 1967 році – завершено.

Роки йшли, і в 1979 році за активної участі учнів та працівників училища розпочалось будівництво нового корпусу, гуртожитку, їдальні. Невдовзі було новосілля в новому навчальному корпусі: гостинно відкрили свої двері новозбудовані актовий зал, бібліотека, чотириповерховий гуртожиток, майстерня штукатурів, сантехніків, мулярів, столярів, цех механічної обробки деревини.

Із січня 1970 року – Рокитнівське міське професійно-технічне училище №24 було перейменовано на Рокитнівське професійно-технічне училище №7 Рівненського обласного управління ПТО.

З 1 вересня 1982 року учні дістали змогу поряд з отриманням професії отримати ще й атестат за середню освіту, що значно підняло престиж навчального закладу. Він справді став кузнею молодих робочих кадрів, які працюють як в Україні, так і за її межами.

При реформуванні професійно-технічної освіти і науки України від 19 березня 2003 року Рокитнівське професійно-технічне училище №7 реорганізовано в Рокитнівський професійний ліцей.

Географія об’єктів, у які вклали свою працю вихованці училища, велика. Це Олімпійське містечко Москви, будови Києва, Вільнюса, БАМу, Миколаєва, Запоріжжя. На території Рівненщини вихованці училища брали участь в спорудженні спортивного комплексу «Ювілейний» і меморіалу «Слави», у реконструкції житлових будинків м. Сарни, працювали на спорудженні Сарненського СПТУ-2, маслозаводу, Здолбунівського будинку культури, житлових будинків колгоспу «Зоря» Рівненського району та Рівненської АЕС. На рідній Рокитнівщині учні будували приміщення сільської ради в селі Томашгород, дитячий садок в селі Карпилівка, школу та дитячий садок в селі Більськ, житлові будинки, аптеку, приміщення побуткомбінату в селищі Рокитному і багато чого іншого. Ось така славна трудова біографія Рокитнівського професійного ліцею.              
З 1990 року очолює заклад та постійно працює над його вдосконаленням Катрук Віктор Михайлович. За 26 років свого директорства Віктор Михайлович бачив багато різного: часи, коли по декілька місяців не виплачували заробітної плати педагогічним працівникам, коли власноруч потрібно було розвантажувати вагони з вугіллям у зимові холоди, щоб учням у гуртожитку було тепло, піднімати матеріально-технічну базу закладу, коли на її зміцнення не виділяли зовсім ніяких коштів, але це не зламало його а тільки загартувало, це згуртувало і педагогічний колектив.

Директор Рокитнівського професійного ліцею – Катрук Віктор Михайлович привітав всіх присутніх зі святом та нагородив почесними грамотами та грошовою премією працівників ліцею, які пропрацювали в закладі більше 30 років, а саме: Романова Світлана Іванівна, Жакун Галина Михайлівна, Дідушок Галина Петрівна, Дідушок Петро Васильович, Новак Галина Іллівна, Мартинюк Наталія Анатоліївна, Цимбалюк Володимир  Мефодійович, Тимошицький Сергій Федорович, Барановський Володимир Володимирович, Лопуга Лариса Михайлівна,  Волевач Надія Іллівна.

За час свого існування Рокитнівський професійний ліцей випустив понад 10000 висококваліфікованих робітників. Педагогічний колектив на чолі з директором Катруком Віктором Михайловичем не зупиняється на досягнутому і продовжує розвиватись далі.

На сьогоднішній день Рокитнівський професійний ліцей проводить набір учнів за наступними професіями на базі 9 класів з отриманням повної загальної середньої освіти та диплома кваліфікованого робітника: «кухар, кондитер»; «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; тракторист – машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2», «В1»; «муляр, пічник, штукатур»; «столяр будівельний, тесляр»; «лісник, єгер, озеленювач»; на базі 11  класів з отриманням диплома кваліфікованого робітника: «лісник, єгер».

https://youtu.be/JcNZwE6QMWk

https://youtu.be/SGu3o55U7N0

Переглядів: 115 | Додав: newsman
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Посилання

 
 
 
 


Рокитнівський професійний ліцей © 2018
Хостинг від uCoz